top of page

DARK SIDE

Kolekce Dark Side vznikla jako volné pokračování kolekce Gold & Gate. Také se jedná se o rozpíjené alkoholové inkousty. Barevnost je odlišná. Tentokrát jsou použity podzimní odstíny šedozelené, šedé, okrové a také měděný třpyt. Na povrchu obrazů je měděná tinktura, která se mění podle dopadu světla na dílo. Obrazy se tím zdají z každého úhlu pohledu jiné.

Malby jsou zatím k dispozici. 

50x70cm. 2023

OLIVKY

Série Olivky jsou volným pokračováním série Dark Side. Zkoumám v nich použití jiných odstínů barev. Mají mnohem menší rozměr, působí tedy rozdílným celkovým dojmem. Proto se hodí do jiného interiéru, než kolekce Dark side. Jsou mnohem přírodnější, lépe tak splynou s prostorem. Odstíny jsou olivové barvy s přidáním měděného lesku. Zahrávám si u jednotlivých obrazů s kompozicí a jemností.

Malby jsou zatím k dispozici. 

32x46cm. 2023

GOLD & GATE

Kolekce Gold & Gate vznikla jako autorská tvorba na zakázku pro investora. Jedná se o rozpíjené alkoholové inkousty. Je určený do soukromého interiéru v odstínech, které si zvolil interiérový designer. Šedá, žlutá a měděná. Na povrchu obrazů je měděná tinktura, která se mění podle dopadu světla na dílo. Obrazy se tím zdají z každého úhlu pohledu jiné. Jedná se o standartní rozměr maleb.

Pár obrazů ze série je k dispozici. Některé obrazy z této série jsou k dispozici okamžitě, pokud Vás zaujalo dílo, které je již prodané, mohu vám vytvořit podobný originál. 

50x70cm. 2023

MOOON

Mooon je zatím solitér. Na kulatém plátně tvoří jakýsi pomyslný kruh, který se rozpíná do všech stran. Alkoholové inkousty na plátně.

V případě zájmu o tento obraz se můžeme dohodnout na zhotovení podobného originálu.

Průměr 70cm. 2022

SENSES

U některých malířských technik je prožitek více senzitivní. A u této řady je to přesně ten případ. Samotný proces rozlévání alkoholových inkoustů je možná důležitější, než samotný výsledek. Tento set má více kusů o různých rozměrech. různé rozměry 21x15cm - 30x45cm.

Většina děl za série je k dispozici, pokud Vás zaujme nějaké, které k dispozici již není, můžu Vám zhotovit podobný originál.

Alkoholové inkousty na papíře. 2022

INSP. ASIA 2020

Jedna z technik, která je pro mě nejpřirozenější, je malba tuší. S tím je úzce spojeno umění východu. Cílem mých prací s tuší není napodobovat umění východu, ale inspirovat se jím a používat principy, které jsou pro Asii typické. Jednoduchost, rozpíjení a jedna vrstva na podkladu. Série vznikla v době Covidových lockdownů, kdy jsme si víc jak kdy jindy uvědomovali, že cestovat za hranice je luxus, který byl v té době nemyslitelný, a o to více jsme po něm toužili a vzpomínali na dobu, kdy cestování bylo součástí každodenního života.

Skici jsou k dispozici.

Rozměr je cestovní, aby navozoval pocit živé skici - 21x29cm. 2020

INSP. ASIA 2017

Inkoust používám průběžně a střídám čistotu samotných tahů štětce s kombinací inkoustu a barevných linerů, kterými dávám malbám další rozměr.

Skici jsou k dispozici.

21x29cm. 2017

MADE IN CHINA

Jak už název napovídá, tak tato série vznikla během mého pobytu v Hongkongu. Nicméně název má dvojí význam. Jednak určení lokace vzniku

a jednak je lehce ironický, protože v dnešní době vnímáme výrobky MADE IN CHINA, jako něco lehce nekvalitního a tím, že já tvořím malby inspirované asijským uměním, které nemám vystudované, tím se také dostávám do fáze, kdy může vzniknout nekvalitní umění. Nicméně inspirovala jsem se svými prožitky a tím, co na mě působilo a dala do toho svůj charakter a zkušenosti ze západu. Série je k dispozici.

Rozměr 21x29cm. 2012. 

ROZPÍJENÉ

Inkoust, razítkové barvy a vše, co se dá rozpíjet, používám ve své tvorbě.

Většina z těchto děl již nejsou ve stavu, kdy by mohly být k dispozici, pokud by Vás ale zaujala, mohu Vám vytvořit podobný originál.

70x10cm. 2008. 

bottom of page